Krievija - pasaules čempioni purva futbolā
Publicēts 22. jūlijā, 2008.
Samaras "Sputņik" kļuvuši par pasaules čempioniem dubļu futbolā finālā pieveicot mājinieku, somu, komandu www.lomalyly 1-0. Vārtus guva Anatolijs Korčagins.

Pavisam šajā čempionātā, kas notika purvā-stadionā "Vuorisuo" pie Somijas pilsētas Hyrynsalmi, startējušas apmēram 340 komandas no 10 valstīm. Sacensībās tika iedalītas četrās grupās: profesionāļi, amatieri, sievietes un kooperatīvi. Jāpiebilst, ka vēl startējušas komandas no Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas.

Noteikumi purva futbolā īpaši neatšķiras no visu citu veidu futbola: spēle notiek divos puslaikos katrs 13 minūtes, spēle notiek uz 60x35 metru laukuma, kas viss noklāts ar dubļiem. Komandā uz laukuma drīkst atrasties pieci laukuma spēlētāji un viens vārtsargs. Apavu maiņa spēles laikā stingri aizliegta.

Jāpiebilst, ka Samaras klubs par uzvarētājiem kļuvis jau otro gadu pēc kārtas, bet pats čempionāts noticis jau desmito gadu pēc kārtas.